Vanaf het begin van de lente al is de Lekdijk een oase voor allerlei insecten. Een week of zes geleden is de berm gemaaid. Maar dan komen er al snel weer allerlei andere bloemen. Op dit moment, 27 juli 2025, zijn het vooral bijen en hommels die zich tegoed doen aan de nectar. Maar wat een verscheidenheid! Ik noem de namen van een aantal bloemen op: Wilde Peen, Walstro, Braam, vlakbij het water zie je Guldenroede en Springbalsemien, verder zie je Gele en Rode Pastinaak, Wikke, Marjolein, Rolklaver, Rode en Witte klaver, Biggenkruid, Luzerne en nog veel meer. Ik maakte op basis van een aantal foto’s een film en zette er achtergrondmuziek bij. Je hoort Lidy Blijdorp en Tobias Borsboom met een eigen arrangement van een stuk van George Enescu. Als muziekliefhebber moet ik hier wel naar luisteren, wat spelen ze prachtig en wat is het een schitterend stuk! De bloemen fungeren daarbij als achtergrond. Dat kan dus ook!
Translate this page
Categorieën
- Astronomie (132)
- Film (13)
- filosofie (64)
- Geschiedenis (260)
- kleinzoon (211)
- kunst (152)
- maatschappij (106)
- muziek (227)
- natuur (84)
- pedagogiek en onderwijs (89)
- recensie (83)
- taal (29)
- theater (9)
-
Meest recente berichten
- De Lieve Vrouwe Broederschap van den Bosch en de muziek van Pierre Moulu
- Lieve mensen
- De Frans-Duitse oorlog en de Commune van Parijs
- De mooiste klassieke muziek: de derde symfonie van Camille Saint-Saëns
- La Venue de l’Avenir
- Hathor
- Sterrenstof
- Bloemen in de berm van de Lekdijk
- De natuur in en rond het Erasmus Ziekenhuis van Rotterdam
- Luigi Nono en Jesús López Pacheco, strijders tegen onrecht
-
Categorie
Recente reacties
Anoniem op Trier in de middeleeuwen riky@freedom.nl op De mooiste klassieke muziek: d… Sietse Blijdorp op Sterrenstof meeuwstonnaer op Bloemen in de berm van de… Wenen, een paar muse… op Het Beethoven Fries van Klimt… Meta
-
Voeg je bij 77 andere abonnees
Tobias! De laatste keer dat we (in Amsterdam) Trio Suleika beluisterden zat hij achter de vleugel, en het leek er toen op dat Suleika een nieuwe pianist in hem had. Maar ik heb er verder nooit meer iets over gehoord. We genoten van zijn spel, samen met de vaardige Lidy. Wat een origineel arrangement, heel boeiend. En daarbij die bloemen, dicht op de huid, prachtig, Pieter. We zijn benieuwd naar de huidige toestand… H en H.
>
LikeGeliked door 1 persoon